Kalman Suomenratsut

NJ näyttelyt suomenhevosille 27.01.2019

Päivämäärä / vip: 27.01.2019 / 20.01.2019
Vastuuhenkilö: Natalia, VRL-05175
Järjestyspaikka: Kalman Suomenratsut
Yhteen luokkaan 12 osallistujaa
1 hevonen / luokka / omistaja
Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan

Osallistuminen

Osallistuminen sähköpostiin kisaposti@unisiiven.net
Otsikolla: NJ
Muodossa:

Luokat

koristekuvan © Stjarna

Luokka 0: BIS-kehä - tuom. birdie
Luokka 1: Suomenhevosorit - tuom. birdie - 12/12
Luokka 2: Suomenhevosorit - tuom. birdie - 12/12
Luokka 3: Suomenhevosorit - tuom. birdie - 12/12
Luokka 4: Suomenhevostammat - tuom. birdie - 12/12
Luokka 5: Suomenhevostammat - tuom. birdie - 12/12
Luokka 6: Suomenhevostammat - tuom. birdie - 12/12

Osallistujat

 Luokka 0: BIS-kehä - tuom. birdie
BIS1 Kanervakahvi VH18-018-1949
BIS2 Taikausko VH19-018-0039
BIS3 Ruttokellot VH18-018-1848
BIS4 Liljan Pumpulipilvetär VH18-018-1729
BIS5 Sotamaalauksen Stadisielu
 
irtoSERT
Juorukielo VH18-018-0988
Marsilainen VH18-018-2008
Pimeänpelko VH19-018-0008
Liljan Helmeri VH18-018-1730
Kajastus VH18-018-1553 
Jalokivi VH18-018-1999
Lorun Vesihelmi 
Sydäntalvi VH19-018-0034
Runon Helmikielo
Peikkolan Venla 
Liljan Iltatähti VH18-018-1791
Villahaan Vesseli VH18-018-1751
Hovivirsi VH19-018-0040
Jeilin Peikkomieli VH18-018-2139
Fridan Eräprinsessa
Humustiina VH14-018-1441
Seppäjärven Kielikello  VH18-018-2278 
Iku-Turilas
 
hyl
Hatuntekijä VH17-018-0404 (ei tarvetta irtoSERTille)
Elohiljan Kuolemanheleä VH18-018-1203 (ei tarvetta irtoSERTille)
Hautavalkea VH17-018-2186 (ei tarvetta irtoSERTille)
Valvehoure VH18-018-0081 (ei tarvetta irtoSERTille)
Hupilan Sielunsyöjä (ei tarvetta irtoSERTille)

 Luokka 1: Suomenhevosorit - tuom. birdie
1. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Ruttokellot VH18-018-1848 irtoSERT
2. Sorel (VRL-00884) - Hatuntekijä VH17-018-0404 irtoSERT
3. Kida (VRL-08368) - Marsilainen VH18-018-2008 irtoSERT
4. Viveka (VRL-14534) - Villahaan Vesseli VH18-018-1751 SA
5. Milma (VRL-14149) - Iku-Turilas SA
6. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö VH17-018-0229 SA
7. Sylvi (VRL-08179) - Ukkospilvi VH18-018-2111 SA
8. Natalia (VRL-05175) - Hippulat Vinkuu VH19-018-0007 SA
9. Crimis (VRL-10480) - Revonkosken Juska SA
10. Tinsu (VRL-12410) -  Hunajakummun Kosmos SA
11. Assi (VRL-01285) - Murroksen Rymyreetu VH14-018-1320
 
hyl.
Rynn (VRL-10683) - Lehmusvaaran Voitonpäivä VH18-018-2040 (rakennekuva ei toimi - kuvien suoralinkityskään ei liene suotavaa)

 Luokka 2: Suomenhevosorit - tuom. birdie
1. Crimis (VRL-10480) - Sotamaalauksen Stadisielu irtoSERT
2. Natalia (VRL-05175) - Pimeänpelko VH19-018-0008 irtoSERT
3. Viveka (VRL-14534) - Liljan Helmeri VH18-018-1730 irtoSERT
4. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Hautavalkea VH17-018-2186 SA (ei tarv.)
5. Norrgård (VRL-14355) - Hovivirsi VH19-018-0040 SA
6. Assi (VRL-01285) - Murroksen Kiusa VH14-018-1758 SA
7. Sorel (VRL-00884) - Turmataika VH18-018-0986 SA
8. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Hallakka VH16-018-2557 SA
9. Rynn (VRL-10683) - Lehmusvaaran Ukkojumala VH18-018-2285
10. Kida (VRL-08368) - Kulorastas VH18-018-2000 SA 
11. Tinsu (VRL-12410) -  Routaruusun Kuunkalmo
12. Sylvi (VRL-08179) - Humun Revontuli VH19-018-0026

 Luokka 3: Suomenhevosorit - tuom. birdie
1. Norrgård (VRL-14355) - Taikausko  VH19-018-0039 irtoSERT
2. Viveka (VRL-14534) - Kajastus VH18-018-1553 irtoSERT
3. Kida (VRL-08368) - Jalokivi VH18-018-1999 irtoSERT
4. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Valvehoure VH18-018-0081 SA (ei tarv.)
5. Sylvi (VRL-08179) - Jeilin Peikkomieli VH18-018-2139 SA
6. Assi (VRL-01285) - Murroksen Reemel VH15-018-0783 SA
7. Sorel (VRL-00884) - Jaloriiviö VH18-018-0985 SA
8. Crimis (VRL-10480) - Sarmanteri SA
9. Tinsu (VRL-12410) -  Hunajakummun Sokerikarhu SA
10. Natalia (VRL-05175) - Kruununprinssi VH19-018-0037 SA
11. Dimma (VRL-08204) - Routaruusun Sulho 
 
hyl.
Rynn (VRL-10683) - Lehmusvaaran Pippuripiru VH18-018-2276 (rekisterinumero ei täsmää sivuilla ja osallistumisessa)

 Luokka 4: Suomenhevostammat - tuom. birdie
1. Sorel (VRL-00884) - Juorukielo VH18-018-0988 irtoSERT
2. Milma (VRL-14149) - Lorun Vesihelmi irtoSERT
3. VRL-12701 - Elohiljan Kuolemanheleä VH18-018-1203 irtoSERT
4. Frida (VRL-05826) - Fridan Eräprinsessa SA
5. Dimma (VRL-08204) - Turmeltajan Delaja VH17-018-1597 SA
6. Natalia (VRL-05175) - Neidonkorento VH19-018-0009 SA
7. Tinsu (VRL-12410) -  Routaruusun Urbaanitarina SA
8. Kida (VRL-08368) - Tilhi VH18-018-2004 SA
9. Rynn (VRL-10683) - Hukkapuron Piruetti VH15-018-2382 SA
10. Assi (VRL-01285) - Sylvin Ystävä VH14-018-1604 SA
11. Crimis (VRL-10480) - Routaruusun Barbie SA
12. Sylvi (VRL-08179) - Viettelys VH18-018-2247

 Luokka 5: Suomenhevostammat - tuom. birdie
1. Viveka (VRL-14534) - Liljan Pumpulipilvetär VH18-018-1729 irtoSERT
2. Natalia (VRL-05175) - Sydäntalvi VH19-018-0034 irtoSERT
3. Tinsu (VRL-12410) -  Runon Helmikielo irtoSERT
4. Crimis (VRL-10480) - Hupilan Sielunsyöjä SA
5. Sorel (VRL-00884) - Humustiina VH14-018-1441 SA
6. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Harakanhammas VH18-018-2179 SA
7. Milma (VRL-14149) - Pirunkorven Kultapiisku SA
8. Kida (VRL-08368) - Sametti-Taika VH18-018-2003 SA
9. Dimma (VRL-08204) - Syrjän Hirviömorsian SA
10. Sylvi (VRL-08179) - Kastanjan Pipariponi VH18-018-2227 SA
11. Assi (VRL-01285) - Kesähelinä VH18-018-2272
12. Rynn (VRL-10683) - Turmeltajan Suvinka  VH17-018-1036  

 Luokka 6: Suomenhevostammat - tuom. birdie
1. Susiraja (VRL-06046 ja VRL-12701) - Kanervakahvi VH18-018-1949 irtoSERT
2. Milma (VRL-14149) - Peikkolan Venla irtoSERT
3. Viveka (VRL-14534) - Liljan Iltatähti VH18-018-1791 irtoSERT
4. Rynn (VRL-10683) - Seppäjärven Kielikello  VH18-018-2278 SA
5. Natalia (VRL-05175) - Jäänsärkijä VH19-018-0036 SA
6. Crimis (VRL-10480) - Kepeekarma SA
7. Dimma (VRL-08204) - Kärmeniemen Illinois VH17-018-1454
8. Sorel (VRL-00884) - Helmihirssi VH17-018-2169 SA
9. Assi (VRL-01285) - Turmiotarina VH18-018-2273 SA
10. Sylvi (VRL-08179) - Vappulan Korvenkuiske VH18-018-1524 SA
11. Kida (VRL-08368) - Kultahiisku VH18-018-2002 SA
12. Tinsu (VRL-12410) -  Hunajakummun Mahtihelmi